🎤مصاحبه با شرکت‌کنندگان اولین رویداد مهارت افزایی صادرات به افغانستان(ایدکا)

  • by

👨🏻‍💼رضا اکبری

♦خودتان را معرفی می‌کنید؟
اینجانب رضا اکبری، افغانستانی هستم ولی در ایران بزرگ شده‌ام.‌تحصیلاتم لیسانس مهندسی نرم افزار از دانشگاه قزوین است.

♦در مورد مرحله دوم رویداد ایدکا توضیح بدید که از دیروز تا الان چه مطالبی تدریس شد و چه چیزهایی یاد گرفتید؟
در مرحله دوم ایدکا ما قوانین مالیاتی، گمرکات و کانال‌های ارتباطی که ما می‌توانیم با افغانستان ارتباط برقرار کنیم و مسائلی که در دوره اول به صورت کاملا تئوری یاد گرفتیم و بازار هدف‌مان را شناختیم، در دوره دوم توانستیم این را توام با عمل کنیم. مزیت دومی که مرحله دوم داشت اینکه ما توانستیم با اشخاصی ارتباط برقرار کنیم که خودشان بیزینس داخل ایران را داشتند و به غرب صادرات داشتند اما به کشورهایی مثل افغانستان صادرات نداشتند و ما می‌توانیم از این پتانسیل‌ها استفاده کنیم برای صادرات به افغانستان. از دوره دوم خیلی راضی‌تر بودم به خاطر اینکه توام با عمل و کاربردی تر بود.

♦از این دوره ایده هم گرفتید که برای کارتان مفید باشد؟
بله چندین ایده متفرقه گرفتم و درمورد ایده اصلی که خودم در نظر داشتم،با کسانی که در این حیطه کار می‌کردند در ایدکا آشنا شدم و توانستم در جهت پرورش ایده خود با تولیدکنندگانی که در همین حیطه مشغول به فعالیت بودند با قیمت پایین‌تر، ارتباط برقرار کنم.همچنین در همین راستا ایده‌های متناوب و جالبی هم به نظر من رسید که می‌توانم روی آن‌ها نیز کار کنم.

♦ایده مدنظر خودتان چیست؟ایده های دیگری که کسب کردید در چه زمینه هایی است؟
ایده خودم در راستای فناوری اطلاعات در سیستم‌های امنیتی بود و ایده‌هایی هم که گرفتم در زمینه بسته‌بندی‌ محصولات، موادغذایی و کشاورزی بود.

♦تولیدکنندگانی که در دوره حاضر شدند چطور بود؟
هر کسی مطابق با تخصص خودش تولیدکنندگان را انتخاب می‌کند. دو نفر از تولیدکنندگان مطابق با تخصص من واقعا کارآمد بودند که با آنها ارتباط برقرار کردم و فکر می‌کنم ارتباط سازنده‌ای با هم داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *